Tomek Lew Leśniak i Astrography

Absolwent wydziału grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Twórca komiksów, artysta grafik, ilustrator i reżyser.

Laureat wielu nagród w dziedzinie komiksu, ilustracji i animacji, m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 1999 roku, zdobywca brązowego medalu w konkursie KTR w kategorii Ilustracja w 1999 roku, Grand Prix na SICAF 2012 w Seulu i Spirit Award na Brooklyn Film Festival 2012.

Wspólnie z Rafałem Skarżyckim stworzył cieszące się wielką popularnością komiksy z serii „Jeż Jerzy”, „Tymek i Mistrz”, „Polska mistrzem Polski” (cotygodniowy pasek komiksowy dla „Gazety Wyborczej”) oraz serię książek dla dzieci „Hej, Jędrek!”. Razem z Wojtkiem Wawszczykiem i Jakubem Tarkowskim był współreżyserem filmowej adaptacji komiksów o „Jeżu Jerzym”.
Jego prace wystawiane były na krajowych i zagranicznych wystawach, doczekały się także licznych publikacji zarówno w pismach dla dzieci, jak i dla dorosłych, m.in. w „Świerszczyku”, „Ślizgu”, „Produkcie”, „Przekroju”, „Newsweeku”, „Machinie”, „Filipince”, czy „Gazecie Wyborczej”.

Twórca wielu spotów reklamowych – i jako reżyser, i jako animator. Leśniak stworzył także projekty plastyczne dziesiątek reklam, oraz do serialu „Kacperiada”, opartego na opowiadaniach Grzegorza Kasdepke. Jest autorem ilustracji w galerii średniowiecznej w Muzeum Historii Żydów Polskich.
Obecnie pracuje w studiu animacji Human Ark w Warszawie. Tata dwóch córek i poddany kota.

Proces

Wszystkie zdjęcia drukujemy w naszej autorskiej pracowni na profesjonalnych pigmentowych drukarkach wielkoformatowych (w tym EPSON SureColor P7000, P10000, P20000), które gwarantują najwyższą możliwą jakość druku fotograficznego z rozdzielczością 2880 dpi – przy wykorzystaniu kilkunastu kolorów, w tym aż 4 dedykowanych dla odcieni szarości (pigmenty UltraChrome Pro). Wszystkie parametry ustawiamy w celu maksymalizacji jakości wydruku, a nie optymalizacji kosztów, co ma fundamentalny wpływ na ostateczny efekt i długowieczność. Wydruki tworzone w Astrography przetrwają kilkadziesiąt lat, a na specjalnych mediach nawet 200-400 lat… i więcej.

Każda wydrukowana fotografia jest zabezpieczana papierem bezkwasowym i rolowana do spakowania w ekologiczne tuby – przycięte w taki sposób, żeby pasowały do popularnych ram (nie ma ich w zestawie).

Jesteśmy przekonani, że efektem tych prac będziesz bardzo zaskoczony. Zapraszam do zakupów.

Proces

Platforma i obsługa

Astrography.com wspiera profesjonalnych twórców sprzedających swoje dzieła w galeriach i internecie. Dostarczamy naszym artystom wszystkie niezbędne narzędzia: platformę, najbardziej zaawansowaną technolgię druku Fine Art, obsługę klientów, oraz wysyłkę do klientów na całym świecie.

 

Zobacz, co mówią media o Astrography

Zapisz się do newslettera i uzyskaj specjalne rabaty